Bolu Şubesinden 10. Yıl Marşı'nın Yasaklanması Protestosuna Polis Müdahalesine Tepki

21 Hazıran 2016
Bolu Şubesinden 10. Yıl Marşı'nın Yasaklanması Protestosuna Polis Müdahalesine Tepki

Türk Ocakları Bolu Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hamdi Zenginbal, Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte 10. Yıl Marşı’nın yasaklanmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde yapılan eylemde kontrolsüz güç kullanılmasını kınadı.

 

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ve Ocağın Yönetim Kurulu Üyesi olan Gazeteci Arzu Sarı ve diğer basın mensuplarının direk uygulanan biber gazından etkilenmesi üzerine bir kınama metni yayımlayan Zenginbal, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 

“BU TALİMATI VEREN ZİHNİYETİ KINIYORUM”

 

“Bolu Milli Eğitim Müdürü geçen hafta okul müdürlerini toplayarak okullarda 10.yıl marşının okunmasını yasaklaması üzere bu hafta CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ve kalabalık halk topluluğu Milli Eğitim önünde protesto yapmak için toplandılar. Basında bu durumu görüntülemek için gelmişti. Vali'nin talimatı üzere polis basın mensuplarına, Milletvekiline ve halkın üzerine biber gazı ile müdahale etmiş olup birçok kişi gazdan etkilenerek hastaneye kaldırılmıştır. Bu gerici zihniyetin sonu yaklaşıyor. Hastane ‘ye kaldırılan basın mensubu Yönetim Kurulu Üyemiz Arzu Sarı başta olmak üzere diğer gazeteciler ve Bolu Halkına ve Tanju Özcan'a geçmiş olsun dileklerimi sunar, bu talimatı veren zihniyeti kınıyorum”

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü