Kuşadası Şubesinden İftar Yemeği

25 Hazıran 2016
Kuşadası Şubesinden İftar Yemeği

İftar programına Aydın Vali Yardımcısı Mustafa AYHAN, MHP Eski Bitlis Milletvekili Halil İbrahim ORAL, Aydın Türk Ocağı Başkanı Eyüp DOYURAN, Kuşadası Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Erdal SEZGİNER, Kuşadası Müftüsü Vehbi AKŞİT, MHP Söke İlçe Başkanı Turgay AVCI, MHP Aydın İl Başkan Yardımcısı M.Ali KÜNKÇÜ, Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halit ŞAKAR, Kuşadası Ülkü Ocakları Başkanı Ömer YAKUT, Kuşadası Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Mehmet KUŞKONMAZ ve çok sayıda Türk Ocaklı katıldı.

İftar programında Kuşadası Türk Ocağı Başkanı Cemal SARI bir konuşma yaparak şunları söyledi : “Türk İslam coğrafyasının birçok noktasında ve ülkemizin değişik kentlerinde kan ve göz yaşı akıtılırken; elbette ki bizim huzur içinde iftar programı yaptığımızı ifade etmek mümkün değildir. Ancak, yine de iftar vesilesiyle bir araya gelerek bu acıları paylaşmak en büyük tesellimizdir. Milletimize ve Vatanımıza 32 senedir musallat olan eli kanlı terör örgütü, son bir yıl içinde bütün acımasızlığı ve insanlık dışı yöntemleriyle saldırılarını artırmıştır. Ağustos 2009 da başlatılan ve 7 Haziran 2015 tarihine kadar devam eden Açılım Süreciyle terör örgütüne verilen tavizler, Habur Rezaleti, Oslo-İmralı- Kandil turları, terörist başının baş tacı yapıldığı 21 Mart Diyarbakır Nevruz kutlamaları, Türk Kimliğini inkar politikaları, Anayasa’nın temel ilkelerinin tartışmaya açılması, Akil Adamlar turları ve Dolmabahçe mutabakatı ile devam eden süreç, maalesef terör örgütünün ülkemizde bugünkü noktaya gelmesine zemin hazırlamıştır. Hele 2013 yılından sonra teröristlerin ülkeyi terk edeceği düşüncesiyle, bölgede güvenlik güçlerimiz pasif hale getirilmiş, ülkeyi terk etmesi beklenen teröristler, bölgede sayılarını 3-5 kat artırmışlar, şehirlerimizde mevziler elde etmişler, tüneller kazmışlar ve bunları patlayıcılarla doldurmuşlardır. Bölge halkı terör örgütünün insiyatifine terkedilmiş, devletten yana tavır koyan köy korucuları katledilmiş, büyük kentlerimiz terör örgütlerinin hedefi haline gelmiştir.

7 Haziran 2015 tarihinden bugüne kadar verilen mücadelede 500’ün üzerinde güvenlik mensubumuzu şehit vermişiz, 1000 civarında gazi ve yaralımız var. Bu rakam, Kıbrıs Barış Harekatı’nda ki şehit sayımızın üzerine çıkmıştır. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Türk Ocaklılar olarak, bu şartlarda, elbette ki son bir yılda verilen mücadeleye sonuna kadar destek veriyor ve vatan topraklarından son terörist temizleninceye kadar mücadelenin kararlılıkla ve geri adım atılmadan devam etmesini istiyoruz.

Bu mübarek günde, dualarımız bu kutsal vatan mücadelesini veren kahraman güvenlik güçlerimizle beraberdir. Yüce Allah, onları korusun ve muzaffer eylesin. Kendi ülkemizde ki terör belası devam ederken, akıl almaz yanlışlarla adım adım Ortadoğu bataklığına saplandık. Suriye üzerinde emperyal güçlerin hesapları sonucu çıkarılan yangına, en fazla bizi etkileyeceğini bile bile, biz de Türkiye’den körükle katıldık. Ve bu yangında bugün çok yönlü olarak bizde yangına maruz kaldık. Suriye’de ki yangın, ülkemize gelip yerleşen 4 milyona yakın Suriyeli’nin sosyal ve ekonomik olarak bize faturasıyla sonuçlandı. Suriye’de ki yangın, vatanlarını terk etmeyen Bayır Bucak Türkmenleri’nin büyük saldırılara maruz kalmasına vesile oldu. Allah, Türkmen Kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Dualarımızın ve yardımlarımız onlarla beraberdir. “

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü