Giresun Şubesi Geleneksel İftar Yemeği Gerçekleşti

26 Hazıran 2016
Giresun Şubesi Geleneksel İftar Yemeği Gerçekleşti

Giresun Türk Ocağı tarafından 24 Haziran 2016 tarihinde Giresun Üniversitesinin Sahil Tesislerinde “Geleneksel İftar Yemeği” verildi.  Geniş bir katılımın olduğu iftar yemeğinde Öğr. Gör. Şenol Sancak gelen misafirlere bir hoş geldiniz konuşması yapmıştır. Şenol Sancak hocamız, ocağımızın bu tür sosyal faaliyetlerinin devam edeceğini ve Giresun kamuoyu nezdinde yapılan çalışmaların iştiyakla kabul gördüğünü ifade etmiştir.

 

Şenol Sancak hocamız, ocağımıza yeni üye olmak için müracaat eden 14 kişinin mesleklerini unvanlarını okuyarak, üyeliklerinin hayırlı olması dileğinde bulunmuştur.

 

Ocak Başkanımız Yrd. Doç. Dr. Nazım Kuruca yaptığı konuşmasında;  Giresun Türk Ocağı olarak 2016-2017 dönemi faaliyetlerimizi "Giresun Türk Ocağı 100. Yıl Faaliyetleri" adı altında sürdüreceğiz. Ocağımızın kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle bu seneki faaliyetlerimizi daha da arttırmak suretiyle Cuma sohbetlerine bir de Salı sohbetleri katmayı düşünüyoruz. Yine gençlik teşkilatındaki öğrencilerimiz de kendi aralarında özellikle hafta sonları “Türk Yurdu Dergisi Okuma ve Tartışma" programları yapacaklardır.

 

Üyelerimizin büyük çoğunluğunun akademisyenlerden meydana geliyor olması üzerimize daha büyük sorumluluklar yüklemektedir. Şehrimizde yapılacak olan bilgi şölenlerine her türlü katkıyı sağlayacağız. Bunun yanında ocağımız adına “100. Yıl Armağanı” adıyla bir hatıra kitabı hazırlamayı düşünüyoruz.  Yaz dönemini bu çalışmaların planlamasını yaparak geçireceğiz. Ocağımızın geleneksel yemeğine teşrif eden bütün katılımcılara ocağımız adına teşekkürü bir borç biliriz.

 

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun hocamız yaptığı konuşmada, Giresun Türk Ocağı’nın üniversitemiz öğrencilerine sunduğu hizmetleri takdirle karşıladığını dile getirmiştir. Rektör hocamız, Giresun’a gelen gençlerimize ocağın imkânlar ölçüsünde sahip çıktığını ve gençlerimizi iyi bir insan olarak yetiştirme gayretinden bahsetmiştir. Bir akademi gibi hizmet veren Giresun Türk Ocağı’nın diğer sivil toplum kuruluşlarına da bir örnek olduğunu ifade eden hocamız; bu çalışmaların devamının öneminden bahsetmiştir.  Ocak üyesi akademisyenlerin şehrimizin ilmî faaliyetlerine daha fazla katkı sağlamaları gerektiğini söyleyen Rektör hocamız, üniversitenin imkânlarının ocak tarafında yapılacak ilmî faaliyetlerde istenirse hizmet vereceğini ifade etmiştir.

 

Ülkemizin birliği ve bütünlüğü konusunda Türk Ocaklarının örnek kurum olduğunun bilindiğini dile getiren Rektör hocamız, Giresunlunun milli hassasiyetinin de bilinmesi gerektiğini söylemiştir.

 

İftar yemeğine katılanların dilek ve temennileri dinlenmiştir.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü