Yönetim ve Denetim Kurullarımız ile Hars Heyetimiz Ortak Toplantı Gerçekleştirdi

21 Temmuz 2016
Yönetim ve Denetim Kurullarımız ile Hars Heyetimiz Ortak Toplantı Gerçekleştirdi

Türk Ocakları Merkez Yönetim ve Denetim Kurulları ile Hars Heyeti Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Öz başkanlığında toplandı. Türk Ocakları'nın çalışmaları ve yapmayı planladığı projeler hakkında istişare yapılan toplantıda önemli bazı hususlara da değinildi.

 

Toplantının başında 15-16 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimi değerlendirildi ve Genel Başkan tarafından kurul üyelerine yayınlanan bildirilerin içerikleri hakkında bilgi verildi. Türk Ocakları Genel Merkezi'nin darbe girişimi başladığı andan itibaren, o gece ortaya koyduğu net tavır vurgulanırken, Hars heyeti üyeleriyle de bu konu istişare edildi. 

 

Konu hakkında yapılan görüş teatisinden sonra Hars Heyetinin önümüzdeki süreçte devletin yeniden yapılanması ve temel sorunlar hakkında yapması düşünülen çalışmalar tartışıldı. Öncelikle devlet, millet, birey ve demokrasi konulu bir çalıştay yapılması kararlaştırıldı. Bu çalıştayın raporunun da ilgili kişi, kurum ve kuruluşlarla paylaşılması kararlaştırıldı.  Yine son dönemde maalesef tahrif edilen millet kavramı ve millet olgusunun Türk Yurdu dergisinin Eylül sayısında ele alınması kararlaştırıldı.

Resim Galeri

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü