Türk Yurdu Halep'e Elini Uzat!

27 Temmuz 2016

Halep ateş altında. Uzun zamandır Esad rejimi ve Rus saldırılarına direnmeye çalışan Halep son olarak 24 Temmuz'da Rus uçakları tarafından bombalandı. Bombardımanda bir çok sağlık kuruluşu ve kritik tesisler hasar gördü. Şehirde açlık ve sussuzluk tehlikesi gün geçtikçe artıyor.

 

Türk Ocakları Genel Merkezi olarak yaklaşık 3 yıldır devam ettirdiğimiz yardım kampanyamıza "Türk'ün Ocağından Türk Yurtlarına Yardım Eli" adı altında devam ediyoruz. Bu kapsamda hayırsever vatandaşlarımızdan gelen desteklerle geçen hafta 20 ton unu Halep'e gönderdik. Yine bu süreçte ihtiyaçların karşılanması için nakdi yardımları şubelerimiz aracılığıyla muhtaç soydaşlarımıza ulaştırıyoruz. Son ulaştırdığımız yardımların çok kritik anlarda Halep'e gittiğini ve soydaşlarımızın az da olsa yaralarına merhem olduğunu öğrenmiş olmaktan gurur duyuyoruz.

 

Ancak Halep'te ve soydaşlarımızın yaşadığı pek çok coğrafyada ihtiyaçlar acil bir şekilde devam ediyor. Türk Ocakları Genel Merkezi olarak aşağıdaki hesaplarda toplanan meblağları Halep başta olmak üzere bölgedeki ihtiyaç sahibi soydaşlarımıza ihtiyaç malzemeleri alarak ulaştırıyoruz.

 

Soydaşlarımıza bir el de siz uzatmak isterseniz aşağıdaki hesaplara desteklerinizi iletebilirsiniz:

 

"Türk Ocakları Derneği Genel Merkezi" adına açılmış olan aşağıdaki hesaplara nakdi yardımda bulunarak, soydaşlarımızın ocaklarının tütmesine bir katkıda bulunabilirisiniz

 

Ziraat Bankası Balgat Şubesi
TR33 0001 0013 9534 2775 0450 09

 

Vakıfbank Balgat Şubesi
TR74 0001 5001 5800 7304 4221 05

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü