Bursa Şubesi Kırgız Öğrencileri Ağırladı

26 Ağustos 2016
Bursa Şubesi Kırgız Öğrencileri Ağırladı

Kırgızistan Manas Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencileri bir aylık stajlarının son gününü İznik gezisiyle sonlandırdı.

 

Kırgızistanlı gençlere bu gezide ev sahipliği yapan Türk Ocakları Bursa Şubesi gençlik kolları öğrencileri; İstanbul Kapı'da başlattıkları gezide I. Murat Hamamı, Süleyman Paşa Medresesi, Ayasofya Camii , İznik Gölü ve en son Anadolu Selçuklularının  İznik’i fethinde görev alan ve şehit düşen Kırgız Türkleri ’nin anısına Orhan Gazi tarafından yaptırılan Kırgızlar Türbesi’ni ziyaret etti.

 

Gezi sonrası Türk Ocakları Bursa şubesini de ziyaret eden gençler Yönetim Kurulu Üyesi Hamit SARAÇ ve ocak üyeleri ile Turan sohbeti yaptılar. Saraç; Gençlere Türk Ocakları’nın mazisi hakkında bilgilendirmeler yaparak gençlere Türk Ocakları’nın sönmemesi gerektiğini bunun için de Türk’üm diyen gençlerin milli hedeflerinin doğrultusunda çalışması gerektiğini belirtti. Ayran ve çiğ köfte ikramlarının ardından İsmail Gaspıralı, Prof. Dr. Halil İnalcık ve Kurşunlanmış Çocukluk adlı kitaplardan oluşan birer çanta hediye edildi. Ardından gençler İstanbul’a gitmek üzere Ocak'tan uğurlandılar. 

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü