Eskişehir Şubesinden Türkmen ve Özbeklere 90 Kurban

15 Eylül 2016
Eskişehir Şubesinden Türkmen ve Özbeklere 90 Kurban

FOTOĞRAF ALBÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ

 

KURBAN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Eskişehir Türk Ocağı tarafından düzenlenen "Kardeşlerinle Paylaş, Kurban Vakti" adlı vekaleten kurban kesim kampanyası kapsamında alınan kurbanlar, ocak başkanımız, yönetim kurulumuz ve Türkmen kardeşlerimizle birlikte kestirilerek, hazırlanan kutularla Telafer'den şehrimize gelen Türkmen ailelere ve şehrimizde yaşayan Özbek ailelere dağıtılmıştır.

 

Kurban kesiminde açıklama yapan Ocak Başkanımız şunları söylemiştir;

 

"Telafer,Musul,Halep nasıl bizim ana vatanımızsa,Eskişehir'de Türkmen kardeşlerimizin ana vatanıdır. Türkmen kardeşlerimize Türk Ocakları olarak her zaman yardımcı ve destekçi olacağız.

 

Kurban bağışlarını mazlum Türkmen kardeşlerimize yapan üyelerimize ve dostlarımıza teşekkür ediyorum.Allah kurbanlarını kabul etsin. Cenab-ı Allah mübarek kurban bayramı hürmetine Telafer'de,Kekük'te,Musul'da,Halep'te,Doğu Türkistan'da,Kaşgar'da yaşayan soydaşlarımızın da hür ve müstakil bir şekilde bayramlarını idrak etmeyi nasip etsin.

 

Niyaz edelim bu doğan güneş soydaşlarımız üzerine,kurban bayramı hürmetine bir başka doğsun ve önümüzdeki günlerde temenni edelim,niyaz edelim Hakk,Peygamber Efendimizin övdüğü aziz Türk Milletine, yarınlarda huzur,mutluluk ve ağız tadıyla bayram geçirmeyi nasip etsin."

 

Telafer Türkmen'lerinin temsilcilerinden Abdulmevcut Türkmen'in yaptığı duadan sonra kurban dağıtımına başlandı.

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü