Malatya Şubesi Yeni Dönem Faaliyetlerine Gündem Değerlendirmesi ile Başladı

08 Ekim 2016
Malatya Şubesi Yeni Dönem Faaliyetlerine Gündem Değerlendirmesi ile Başladı

Malatya Türk Ocağı olarak yaz döneminde ara verdiğimiz programlarımıza yeniden başladık. 


Darbe girişimi ve yoğun terör olayları ile geçirdiğimiz bir yaz dönemi sonrası açılış konuşması yapan Ocak Başkanımız Nadir Günata yaşanan sürecin ayrıntılı bir değerlendirmesini yaptı, gerekli uyarılarda bulundu. İlgiyle takip edilen konuşmasında Nadir Günata özetle şunları söyledi:


"Cemiyet hayatında tartışma vardır, cemaat hayatında tartışma olmaz. İşin başındaki ne derse doğrudur, kabul edilir. Cemaat hayatının ne yazık ki kuruluş felsefesi buna dayanmaktadır. Bizim bildiğimiz tarikatlarda da cemaatlerde de devleti ele geçirmek gibi bir mantık yoktur. Devlete adam yetiştirmek, devlete sahip çıkan adam yetiştirmek esastır. Siyaset üstü davranmaları lazım, İslam’ı doğru yorumlamaları lazım ve devlete yardımcı olmaları lazım gelir. 
Biz dünya görüşü itibari ile vatanını, milletini, bayrağını seven ve de topyekün bu topraklarda yaşayan, samimi duygularla bu ülkenin menfaatini düşünen bir fikir hareketiyiz, Türk milliyetçiliği fikir sisteminin yanındayız. 


Bu ülkede ikide bir millet kelimesini kullanarak ümmetle milleti karıştırmak gibi bir mantığın içine girilmiştir. Halbuki ümmet Hz. Peygamber’in ümmetidir, elhamdülillah hepimiz Müslümanız. O Peygamber’in ümmeti olanlar kelime-i tevhid bayrağının altında bir araya gelir, o konuda bir sıkıntı yoktur. Millet kavramına gelince, yüce yaradan kitabında sizi kavim kavim yarattım demektedir. Her birinin ismi ayrıdır. Bulgar milleti, Amerikan milleti, Rus milleti, İngiliz milleti olduğu gibi Türk milleti de vardır. Son zamanlarda Türk milleti demekten uzak duran zihniyetler belirdi. Tabi bu söylenmeyince birileri çıktı ülkede Türk yoktur dedi, birileri çıktı kavmiyetçilik neymiş dedi, birileri çıktı camilerde seçimlere yakın zamanda ırkçılık yapanlara oy vermeyin dedi. Tabii camiye, kışlaya siyaset girince de başımıza bu felaketler geldi. Şimdi doğru dili konuşmaya başladılar. Akılları başlarına geldi ama ülkede hem bir ayrışma meydana getirdiler hem de mali faturası büyük oldu. 


Biz dosdoğru bir yoldayız. Bizim yurtdışı bağlantımız yoktur. Bizim bütün bağlantımız kendi milli değerlerimizdir, kendi milli insanımızdır. Anlaşılıyor ki Eşref Bitlis Paşa’yı da Muhsin Başkanı da öldüren aynı ihanet şebekeleriymiş. Önlerindeki bütün engelleri kaldırıyorlar. Ama bu arada birileri de korunuyor. Kimler kimleri korur? Tabii ki işlerine yarayacak adamları korurlar… 


Biz bu konularda çok hassas davranmalıyız, çok dikkatli olmalıyız. Nerede ne konuştuğumuzu ne ettiğimizi bilmemiz lazım. Hele hele bu belirsiz ortamda kimsenin avukatlığını yapacak değiliz. Özellikle genç kardeşlerime sesleniyorum; aranıza sızmak isteyecek ihanet odaklarına çok dikkat edin."

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü