Malatya Şubesi Senenin Son Toplantısını Gerçekleştirdi

31 Aralık 2016
Malatya Şubesi Senenin Son Toplantısını Gerçekleştirdi
Malatya Türk Ocağı olarak 2016’nın son toplantısını gerçekleştirdik. Sohbet toplantımız oldukça kalabalık bir dinleyici grubu tarafından takip edildi.
 
 
Uzun yıllar MHP İl Başkanlığı yapmış olan duayen abimiz CENGİZ SELÇUK, Muhafazakar Parti, MÇP, MHP il başkanlıkları görevlerinde bulunmuş nam-ı diğer Pala Şerif ŞERİF ÇAKIN abimiz, İlk Ülkü Ocakları  İl Başkanı EROL AYDAĞ, 80 öncesi gençliğin idollerinden, eski belediye başkan yardımcımız LATİF YILDIRIM abilerimiz Ocağımızı şereflendirdiler.
 
 
Çok sıkıntılı bir dönemde vatan, millet için her türlü fedakarlığı göze alarak, hareketin bu günlere gelmesinde büyük katkıları olan ağabeylerimizin,  yine sıkıntılı bir süreçten geçerken tecrübeleri ve yaşanmışlıkları ışığında tavsiye ve önerilerini dinledik. Birlik ve beraberlik vurgusu yapan ağabeylerimiz, bu toprakların Türk yurdu olduğunu ve devleti yönetenlerin bunu asla unutmamaları gerektiğinin altını çizdiler.
 
 
Hedefe ulaşabilmek için mesellerin siyaset üstü ve şahıslar üstü değerlendirilmesi gerektiğinin altı çizildi. Ülkücü milliyetçi camianın çeşitli dernekler ve kuruluşlar vasıtası ile faaliyetlerini sürdürmesinin önemine değinilirken, Ülkü Ocakları pınarının kurumaması meselesinin hayati bir mesele olduğu belirtildi.
 
 
Yine belirlenen hedefler doğrultusunda başarıya ulaşabilmek için, ortak aklın devreye sokularak belirli bir plan ve program çerçevesinde hareket etmenin önemi vurgulandı.
 
 
Dinleyicilerden gelen sorularla oluşan umutsuz ve gelecek adına kaygılı yorum ve düşünceler karşısında Cengiz Abimiz Türk milletinin içinde, genlerinde, ruhunda olan mücadele azminin 15 Temmuz’da nasıl ortaya çıktığını anlattı. Çıplak eliyle tanka, topa, uçağa meydan okuyan bu millet, çokca gıpta edilen, her fırsatta dile getirilen 80 öncesi bizim mücadelemizden daha az iş yapmamıştır dedi.  Türk milletinin mayasında bunun olduğunu söyleyen Cengiz Abi tüm meselenin birlik ve beraberlik içinde, ortak hedefe doğru yürüyebilmek olduğunu belirtti.
 
 
Zaman zaman anıların dile getirildiği, zaman zaman da soru-cevap şeklinde geçen bu güzel sohbetin sonunda Şerif Çakın Abimiz şehitlerimiz için bir Kur-an tilaveti yaptı ve programımız nihayetlendi.
 
 
Malatya Türk Ocağı olarak 2017’nin ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Kan gölüne dönmüş İslam coğrafyasının bir an evvel barışa ve huzura kavuşmasını Allah’tan diliyoruz.
 
 
Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü