Balıkesir Şubesi Seyyid Ahmet Arvasi'yi Andı

31 Aralık 2016
Balıkesir Şubesi Seyyid Ahmet Arvasi'yi Andı

Türk Ocakları Balıkesir Şubesi ocakbaşı sohbetinde ölümünün 28. yıldönümü sebebiyle Seyyid Ahmet ARVASİ anıldı. Programa konuşmacı olarak yazar ve araştırmacı Sait Soydan YILMAZ ve Dr. Mehmet ÇALIŞKAN katıldı.

 

Araştırmacı yazar Sait Soydan Yılmaz konuşmasında Seyyid Ahmet Arvasi’nin yazdığı kitaplardan ve söylediği güzel söylerden örnekler verdi. Arvasi Hoca’nın “Şark Meselesi” kitabı üzerine de konuşan Yılmaz, kitap hakkındaki görüşlerini anlattı.

 

Dr. Mehmet Çalışkan programda Arvasi Hoca ile olan hatıralarını, kitaplarını ve Arvasi Hoca’nın ölümünden sonra hakkında yapılan araştırmaları ve yazılan kitapları anlattı. Dr. Çalışkan Arvasi Hoca’nın Balıkesir’i çok sevdiğini, yaşadığı şehirler içinde en çok Balıkesir’de mutlu olduğunu söyledi.

 

Programın sonunda Türk Ocakları Şube Başkan İsmail Acar, araştırmacı yazar Sait Soydan Yılmaz’a ve Dr. Mehmet Çalışkan’a teşekkür ederek, birer teşekkür belgesi ve birer kitap hediye etti. Başkan Acar 5 Ocak Perşembe akşamı saat 20:00’de yapılacak olan ocakbaşı sohbetinin konusunun “Bayrak Şairi Arif Nihat ASYA”, konuşmacısının emekli öğretmen Sabahattin Güner olacağını duyurdu ve Balıkesir halkını ocakbaşı sohbetlerine davet etti

Türkocağı Tv

Türkocağı Tv

Tümü

Türk Ocaklarından Haberdar Olun

Yazarlar

Tümü